Connect with us

LAJME

Kuvendi mban seancë të mërkurën        

Published

on

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka njoftuar se të mërkurën (24 maj) do të vazhdojë më pikat e papërfunduara në seancat e kaluara.

Sipas njoftimit, punimet do të nisin në ora 13:00.

“Megjithatë, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, konform kompetencave të tij kushtetuese dhe në konsultim me përfaqësuesit e grupeve parlamentare vendosi që Kuvendi të vazhdojë punimet të mërkurën, më 24 maj 2023, në orën 13:00, me pikat e papërfunduara në seancat e kaluara. “, thuhet në njoftim.

Kjo shtyrje e punimeve vjen pas dështimit të mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të paraparë për sot për shkak të mungesës së kuorumit.

Continue Reading