Connect with us

LAJME

Lavrov: Tensionet në Kosovë mund të çojnë në një shpërthim të madh në Evropë

Published

on

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka komentuar situatën që është krijuar me komunat në veri të Kosovës.

Lavrov ka thënë se rritja e tensioneve në Kosovë mund të çojë në një “shpërthim të madh” në zemër të Evropës, shkruan Euronews.

Duke folur me gazetarët të hënën, ministri i jashtëm rus tha se situata është “alarmante” dhe paralajmëroi për një shpërthim të madh në Ballkan.

Continue Reading