Connect with us

DREJTËSI

Lushtaku, krenar me luftën që bëri, i gatshëm që sësrish ta mbrojë Kosovën

Published

on

Sami Lushtaku, komandanti i dikurshëm i UÇK-së është nisur për në Hagë, ku do të intervustohet nga prokuroria speciale. Para nisjes, ai tha se nuk heziton të përgjigjet para drejtësisë, për çka u shpreh krenar me atë që ka bërë në mbrojtje të Kosovëa dhe popullit shqiptarë.

“Dje, sot, nesër dhe përgjithmonë, e kam mbrojtur dhe do ta mbroj të vërtetën, luftën e drejtë dhe të pastër të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, është mbishkrimi i vendosur sipër fotografisë.

Continue Reading