Connect with us

LAJME

Majlinda Kelmendi e artë në Gjermani

Published

on

Majlinda Kelmendi e ka fituar Medaljen e Artë në Duseldorf të Gjermanisë. Xhudistja kosovare e ka mposhtur me Ipon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure.

Pak kohë iu desht kosovares që ta mposhtë kundërshtaren e cila që nga fillimi frikësohej të përballej me të.

 

 

Ky është suksesi i radhës i jashtëzakonshëm për xhudisten dhe në përgjithësi sportin kosovar.

Continue Reading