Connect with us

LAJME

Mbahen sot dy komisione parlamentare

Published

on

Kuvendi i Kosovës sot do të mbaj dy komisione parlamentare.

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton raportin vjetor të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) për vitin 2022.

Ky komision është paraparë të nis që nga ora 11:00, (Kuvendi i Kosovës, N10)

Ndërsa Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike raportin e auditimit të teknologjisë së informacionit “Sistemi Informativ i Gjendjes Civile në Agjencinë e Regjistrit Civil”.

Mbledhja e këtij Komisioni mbahet më 11:30