Connect with us

LAJME

Mblidhen dy komisione parlamentare

Published

on

Sot do të mbajnë mbledhje dy komisione parlamentare.

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, do të bëj shqyrtimin e draft raportit për mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për kontrollin e duhanit dhe shqyrtimin e Projektligjit për çmimin e produkteve medicinale.

Ndërsa Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturё, Rini dhe Sport, mban dëgjim publik lidhur me Projektligjin pёr të drejtat e autorit dhe të drejtat e përafërta.