Connect with us

LAJME

Mehaj: Ushtarët e Kosovës të gatshëm për çdo sfidë

Published

on

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka shkruar se në kuadër të përgatitjeve për ushtrimin fushor “Defender Europe 23”, Regjimenti i parë i Forcave Tokësore është duke kryer përgatitjet finale për ushtrim.

Mehaj përmes një shkrimi në facebook tha se Kompania B e Regjimentit të parë të këmbësorisë përgjatë dy javëve ka realizuar patrullimet luftarake në kushte të natës.

“Qëllimi i këtij ushtrimi ishte aftësimi i pjesëtarëve për manovrim dhe drille të betejës gjatë natës me anë të pajisjeve të natës (NVG)”, ka shkruar ai.