Connect with us

LAJME

Ministrat e brendshëm të Kosovës dhë të Shqipërisë sot vizitojnë pikën kufitare në Vermicë

Published

on

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla dhe ai i Shqipërisë, Taulant Balla, do të vizitojnë pikën e përbashkët të kalimit kufitarë në mes Kosovës dhe Shqipërisë në Vermicë.

Në njoftim thuhet se vizita do të fillojë nga ora 13:00.

“Ministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, z. Xhelal Sveçla, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme të Shqipërisë, z. Taulant Balla, do të vizitojnë pikën e përbashkët të kalimit kufitarë në mes Kosovës dhe Shqipërisë në Verimicë. Vizita do të mbahet sot, më 24.07.2023 dhe fillon në ora 13:00. Ftohen mediat që të marrin pjesë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Continue Reading