Connect with us

LAJME

Ministri Mehaj po qëndron në vizitë zyrtare në Bangladesh

Published

on

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, i shoqëruar nga drejtori i Drejtorisë së Inteligjencës në Ministrinë e Mbrojtjes, gjeneralmajor Gëzim Hazrolli, po qëndron për vizitë zyrtare në Bangladesh.

Ai, fillimisht u prit nga gjenerallejtënant Waker-uz-Zaman dhe Sekretari Ministrisë së Jashtme të Bangladeshit për çështje detare, Rear Admiral Md. Khurshed Alam.

Më pas, vizita e Ministrit Mehaj ka vazhduar në shtëpinë muze të atit të kombit të Bangladeshit, Sheikh Mujibur Rahman, ka njoftuar  Ministria e Mbrojtjes.

Gjatë këtyre ditëve ministri Mehaj, me delegacion, do të realizojnë takime me autoritete të larta qeveritare të Bangladeshit, me fokus të veçantë atë nga fusha e mbrojtjes. “Thellimi i bashkëpunimit ndërmjet vendeve tona si partnerë të barabartë do të jetë prioritet i yni”, ka theksuar Mehaj.