Connect with us

LAJME

Moti sot me diell, shi dhe vranësira

Published

on

Sot gjatë ditës pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira që parashihen të sjellin reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se do të ketë edhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat maksimale gjatë ditës pritet të shkojnë deri në 25 gradë Celsius, ndërsa minimalet deri në 10 gradë Celsius.

“Mot i ngjajshëm po thuaj me të gjithë elementet dhe dukuritë që ishin prezent ditëve të fundit”, thuhet në njoftimin e IHMK-së./Teleskopi.info/