Connect with us

KOSOVË

Moti sot me diell, temperaturat deri në 34 gradë

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të shtunë pritet të mbajë mot me diell edhe vranësira të pakta.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin mes 14 dhe 18 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të jenë mes 31 dhe 34 gardë Celsius.

Temperaturën më të ulët për ditën e sotme pritet ta ketë Dragashi me 14 gradë Celsius, kurse maksimalja pritet të jetë në Gjakovë, Prizren e Istog me 34 gradë./Teleskopi.info/