Connect with us

LAJME

Moti sot me diell, vranësira dhe vende vende me shi

Published

on

Për ditën e premte parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, të cilat vonë pasdite dhe në mbrëmje, kryesisht në Rrafshin e Dukagjinit, pritet të marrin karakter zhvillimi dhe të sjellin rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh, ka njoftuar Meteo Kosova.

Era do të fryjë kryesisht ngra drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe mund të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 16 deri në 18°C, ndërsa ato maksimale prej 29 deri në 33 gradë./Teleskopi.info/