Connect with us

LAJME

Moti sot në Kosovë

Published

on

Në Kosovë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes. Situata anticiklonike që do të mbretërojë mbi vendin tonë dhe elementet tjera meteorologjike që do të jenë prezent gjatë kësaj periudhe të parashikimit, do të krijojnë kushte për ajër me cilësi jo të mirë.

Continue Reading