Connect with us

KOSOVË

Ndërron jet aktorja e njohur kosovare

Published

on

Aktorja e njohur, Fatima Llugiqi ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare.

Këtë e ka bërë të ditur mikja e saj përmes një postimi në rrjetet sociale, transmeton Indeksonline.

 

 

Në njoftim thuhet se mbledhja komemorative do të mbahet nesër në Teatrin Kombëtar nga ora 11:00, kurse varrimi i të ndjerës do të bëhet në ora 11:00 në fshatin Lupç.

Fatime Llugiqi mbahet mend për rolin e saj në filmin “Migjeni”, Hikmetja, Sadri Lapiani  edhe për role të shumta në teatër dhe filma të tjerë.

 

Continue Reading