Connect with us

LAJME

Në Obiliq zbulohet shtatorja e heroit Fahri Fazliu

Published

on

Në Obiliq u mbajt ceremonia e zbulimit të shtatores së heroit Fahri Fazliu.

Gjatë ceremonisë u theksua se Fazliu ishte udhërrëfyes për shumë të rinj në kauzën për çlirimin e vendit.

Të pranishëm ishin bashkëluftëtarë e figura të larta politike në vend e rajon, të cilët nderuan lartë jetën dhe veprën e heroit, Fahri Fazliu.

Kryetari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka thënë se Fahri Fazliu ishte trim e burrë i fortë, dhe mbetet një frymëzim për të gjitha./rtk