Connect with us

LAJME

Në rrjetet sociale ekspozuan armë, policia arreston dy persona në Gjakovë

Published

on

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Gjakovë, një femër shtetase e Shqipërisë dhe një mashkull shtetas i Kosovës.

Ata dyshohen se i kanë ekspozuar armët në rrjetet sociale.

Pas intervistimit, 30 vjeçari F.B, ka pranuar se posedon armë në mënyrë të paautorizuar.

I njëjti i ka dorëzuar dy pistoleta, dy karikatorë dhe gjashtë fishekë.

“Arma dhe municioni janë sekuestruar, ndërsa të dyshuarit pas përfundimit të procedurave policore, me vendim të prokurorit të shtetit janë liruar në procedurë të rregullt. Ndaj tyre është iniciuar rast “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

Continue Reading