Connect with us

KOSOVË

Ngjarjet e ditës, 27 maj

Published

on

Ngjarjet e ditës së sotme janë këto:

09:15

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, pret në takim 20 ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët do të zhvilloj edhe një shëtitje në qytetin e Prizrenit. (Shtëpia e Bardhë)

12:00

Lidhja Demokratike e Kosovës – Dega Gjilan, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së, Gjilan)

12:00

Mbahet ceremonia e hapjes së ekspozitës: Through the Lens of Reading: Rrëfenjë e dy qyteteve”, nga Klea Ismaili dhe Mondi Dauti. (Biblioteka Kombëtare)

16:00

Nis edicioni i 10-të i festivalit të teknologjisë në Ballkan “DOKU.TECH”. (Salla e kuqe të Pallatit të Rinisë)

18:00

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – Dega në Pejë feston 23-vjetorin e themelimit. (Hotel “Dukagjini”, Pejë)

Continue Reading