Connect with us

KOSOVË

Ngjarjet e paralajmëruara të ditës

Published

on

08:30

Ministria e Ekonomisë, në bashkëpunim me USAID-in, organizojnë konferencën e para-ofertimit për ankandin solar 100 MW në të cilën do të ketë prezantime shpjeguese për ankandin, diskutime në panel e video informuese. Marrin pjesë kryeministri Albin Kurti, ambasadori amerikan, Je­ff Hovenier etj. (Hotel “Emerald”, Prishtinë)

09:00

Presidentja Vjosa Osmani e pret në takim komisionerin për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhleyi. Pas takimit të dy do të mbajnë një konferencë për medie. (Kabineti i presidentes)

10:00

Betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci. (Shkolla e fshatit Boletin)

10:00

Betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri. (Çabër)

10:05

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, takon komisionerin për Fqinjësi dhe Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi. MeMedietund të marrin pamje në oborrin e ndërtesës së Qeverisë. (Ndërtesa e Qeverisë)

13:00

Betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi. (Bistricë)

Continue Reading