Connect with us

LAJME

Ngjarjet e paralajmëruara të ditës

Published

on

Ngjarjet e ditës së sotme janë këto:

10:00

Kryeministri Albin Kurti bën nderime dhe viziton shtëpinë Muze të Ukshin Hotit. (Krushë e Madhe, Rahovec)

11:00

Kryeministri Albin Kurti, merr pjesë në ceremoninë e organizuar nga Universiteti “Ukshin Hoti”, në Prizren në shënimin e 80- vjetorit të lindjes të Prof. Ukshin Hoti. (Amfiteatri i Fakultetit të Ekonomisë, Prizren)

12:00

Komuna e Vushtrrisë, në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, organizon Akademi Solemne me rastin e 17 Qershorit – Ditës së Çlirimit, (Qendra e Kulturës “Hasan Prishtina”, Vushtrri)

13:00

Kryeministri Albin Kurti bën nderim te pllaka në Parkun e të Pagjeturve. (Hapësirat e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë)

16:30

Kryeministri Albin Kurti merr pjesë në ceremoninë në shënim të 80- vjetorit të lindjes së Prof. Ukshin Hotit, organizuar nga Zyra e Kryeministrit. (Mensa “Ramiz Sadiku”, Pejton)

17:45

Kryeministri Albin Kurti, pret në tatakiministrin e Investimeve të Arabisë Saudite, Khalid Al-Falih. Mediet mund të marrin pamje në oborrin

Continue Reading