Connect with us

LAJME

Ngjarjet e paralajmëruara të ditës

Published

on

Këto janë ngjarjet që e karakterizojnë ditën e sotme:

09:00
Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, merr pjesë në vënien e gurthemelit të shtëpisë për familjen e Senad Hotovicit në fshatin Dobrushë, komuna e Istogut. (Fshati Dobrushë, Istog)

10:00 – 11:00
Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, në 23-vjetorin të vrasjes së Ekrem Rexhës – Komandant Drinit, bën homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë. Ndërsa, në orën 11:00 viziton memorialin e tij që ndodhet para Shtëpisë së Bardhë në Prizren. (Landovicë/ Prizren)

11:30
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim kryetarin e Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka. Pas takimit mbahet konferencë për medie. (Ndërtesa e Kuvendit)