Connect with us

LAJME

Ngjrjet e ditës, 22 qershor

Published

on

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme:

09:00

Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut – Kosovë (YIHR KS) organizon Akademinë e Paqes ku do të ligjërojnë akademik nga universitetet më të njohura të Evropës dhe Amerikës. (Hotel “Venus”)

10:00

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare, në rend dite interpelanca e ministrit të Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati (Kuvendi i Kosovës)

10.00

Mbahet seanca e rregullt e Kuvendit Komunal të Prizrenit (Shtëpia e Bardhë)

20:00

Mbahet Festivali i Këngëve për Fëmijë “Flutrat 2023” (Keji i Lumbardhit në Prizren)

Continue Reading