Connect with us

LAJME

Nis takimi i mbyllur mes Thaçit e Mogherinit në Tiranë

Published

on

Ka nisur në Tiranë takimi i mbyllur mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian Federica Mogherini.

Ky takim mes Mogherinit e Thaçit po bëhet në kuadër të Samitit të Bërdo Brioni i cili pritet të mbahet nesër, ndërsa temë kyçe qëndron çështja e taksës dhënë ndaj produkteve serbe dhe ngecja e dialogut mes Kosovës e Serbisë, njofton Klan Kosova.

Continue Reading