Connect with us

LAJME

Njeriu i golave dhe rekordeve

Published

on

Ylli i futbollit evropian e botëror Cristiano Ronaldo ka shënuar mbrëmë dy gola kundër skuadrës së Getafes.

Me ato dy gola ka rrutur statistikat e tij. Faqja e fansave të Realit në Kosovë i ka përmbledhur disa rekorde të tij. E ato janë shumë.

Qe cilat janë:

– Me se shumti gola ne historin e Real Madridit.
– Me se shumti gola ne historin e Portugalis.
– Me se shumti gola ne historin e Champions League.
– Me se shumti gola ne historin e Kampionatin Europian.
– Me se shumti gola ne historin e Kupes se Botes per Klube.
– I dyti me se shumti gola ne historin e La Ligas (4 vite me pak se ai i pari).
– Me se shumti gola ne shekullin 21.
– Me se shumti gola ne bote nga lojtaret aktiv.

Continue Reading