Connect with us

LAJME

Osmani takon shefen e USAID-it, Samanta Power

Published

on

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar Administratoren e Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID), Samantha Power.

Pas takimit, Osmani dhe Power do kenë një konferencë për media.

Është dita e tretë që shefja e USAID Power po qëndron për vizite në Kosove, derisa të premten ajo se bashku me kryeministrin e Republikës Albin Kurti dhe ministren e Ekonomisë Artane Rizvanolli, kanë hapur ankadin për parkun e energjisë solare që kap vlerën e 75 milion eurove./rtk