Connect with us

KOSOVË

Pacolli do të merr pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Uashington

Published

on

Me ftesë të Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, do të merr pjesë në takimin e ministerialit të shteteve anëtare të Koalicionit Global kundër DAESH, i cili do të mbahet në javën e parë të muajit shkurt në Uashington D.C.

Sipas një komunikate të MPJ-së, gjatë vizitës dhe qëndrimit në ShBA, kryediplomati kosovar, Pacolli, do të merr pjesë edhe në ceremoninë vjetore të Lutjeve të Mëngjesit, e cila do të mbahet më datën 8 shkurt, 2019.

Numri dy i Qeverisë pritet të ketë agjendë të ngjeshur nëpërmjet takimeve dy-palëshe dhe shumëpalëshe me përfaqësuesit e shteteve pjesëmarrëse.

Continue Reading