Connect with us

LAJME

Pacolli porosit Thaçin dhe Kurtin: Merreni shembullin tim

Published

on

Kryetari i Aleancës Kosova e Re Bexhet Pacolli, është deklaruar lidhur me vendimin që pritet ta japë Gjykata Kushtetuese për dekretin e Presidentit për mandatarin për formimin e qeverisë.

Pacolli i ka dërguar një porosit krerëve të shtetit, presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti.

I pari i AKR-së ka thënë se nuk duhet të ndikojnë në vendimet e Gjykatës Kushtetuese, sikurse kishte vepruar Bexheti atëkohë kur ishte president i Kosovës.

Shkrimi i plotë:

Continue Reading