Connect with us

KOSOVË

Pacolli: Shteti ynë do të forcohet dhe do t’i shërbejë paqes

Published

on

Republika e Kosovës është shtet i ndërtuar si rezultat i sakrificës së shumë gjeneratave që lirinë dhe vlerat humane i kishin bazament.

Kështu thotë ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli në urimin e tij për 11 vjetorin e Pavarësisë.

“Shteti ynë do të forcohet dhe do ti shërbejë paqes dhe sigurisë së qytetarëve të vet dhe botës përgjithësisht. Lavdi të rënëve”, shkruan Pacolli në Facebook.

Continue Reading