Connect with us

KOSOVË

Pantoviq pas votimit: Pres që të jetë më mirë se më parë

Published

on

Kandidatja për kryetare të komunës së Zveçanës, Sllagjana Pantoviq, në mëngjes e ka shfrytëzuar të drejtën e votës dhe ka votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale.

“Pres që të jetë më mirë se më parë, pres që zgjedhjet të kalojnë pa incidente, sepse besoj se zgjedhjet duhet të bëhen në paqe dhe dashuri për popullin e jo me urrejtje, kërcënime dhe shantazhe se vetëdija do të funksionojë dhe se njerëzit do të votojnë, kushdo që voton faleminderit, kush nuk voton çfarë të thotë në këtë situatë specifike nuk kam asnjë koment. Nuk mund të them përafërsisht sa votues pres të votojnë, por shpresoj se atje do të jetë”, tha ajo kandidatja për kryetare të komunës së Zveçanës Sllagjana Pantoviq para gazetarëve pas votimit./rtk

Continue Reading