Connect with us

KOSOVË

Parashikimi i motit

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu, intensiteti i të cilave do të jetë më i dobët.

Sipas IHK-së, reshjet më të fokusuara do të jenë në relievin malor.
Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë.