Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Published

on

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në orët e mëngjesit në pjesët lindore të vendit me reshje të shiut. Në orët e pasdites reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima priten në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë dhe erë e mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 16 deri në 22 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, paradite me reshje shiu ndërsa pasdite me diell. Do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 19 gradë Celsiusë.