Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat do të lëvizin ndërmjet 31-34 gradë Celsius.

“Të shtunën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-34 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHK-së.