Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar  se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje shiu, ndërsa në disa zona të kufizuara parashihen mundësitë për shkarkime rrufesh.

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit./Teleskopi/