Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Published

on

Për ditën e sotme parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike dhe breshër të vogël. Reshjet më intensive do të jenë gjatë orëve të pasdites, ka njoftuar MetoKosova.

Sipas tyre era do të fryjë nga veriu, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 8 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 18°C. /Teleskopi/