Connect with us

KOSOVË

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Published

on

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të pasdites dhe në mbrëmje pritet lokalisht të ketë rrebeshe të izoluara shiu, të shoqëruara me ndonjë shkarkesë elektrike dhe breshër, ka njoftuar Meteo Kosova.

Sipas tyre era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 8-30 km/h.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej 8 deri në 12°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 27°C. /Teleskopi/