Connect with us

KOSOVË

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Published

on

Për për ditën e sotme parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe në intervale të ndryshme kohore të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër. Disa nga rrufetë pritet të jenë të fuqishme, ka njoftuar MeteoKosova.

Sipas tyre era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h!

Temperaturat minimalet do të luhaten prej 11 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 24°C. /Teleskopi/

Continue Reading