Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Published

on

Për ditën e sotme parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë reshje lokale shiu, të cilat në zona të caktuara pritet të jenë në formë të rrebesheve të vrullshme, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër. Disa nga rrufetë pritet të jenë të fuqishme, ka njoftuar Meteo Kosova.

Reshjet më të intensfikuara pritet të jenë pak mbi zonën qëndrore dhe atë veriore.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 11 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 25°C. /Teleskopi/