Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit për fundjavë

Published

on

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të fokusuara do të jenë rreth relievit malor.

Temperaturat do të shënojnë rritje të larta në të dy vlerat ekstreme.      

Kurse të dielen mot kryesisht i ngjashëm, por në veriperendim të vendit priten riga të izoluara të shiut. Temperaturat mbeten pothuaj të ngjashme me atë të ditës së shtunë.