Connect with us

LAJME

Parashikimi i motit për sot

Published

on

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh, veçanërisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, ka njoftuar MeteoKosova.

Temperaturat do të pësojnë ulje të lehtë, me minimale që do të luhaten prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 18°C. /Teleskopi/