Connect with us

LAJME

Për trafikim droge, arrestohen dy kosovarë në Tiranë

Published

on

Policia e Shqipërisë ka njoftuar se janë arrestuar dy kosovarë janë në mesin e pesë të arrestuarve në Tiranë, nën dyshimin për trafikim droge.

Siç bëhet e ditur Policia shqiptare, ata janë kapur me 11 mijë e 300 tableta ekstazi, me peshë prej mbi 5.090 kilogramë në vlerë rreth 400 mijë euro.

Siç ka bërë të ditur Policia e Shqipërisë, ky grup është kapur pas hetimeve disamujore.

I quajtur “Punisher 2”, operacioni ka përfunduar me arrestimin edhe të M.R. 30-vjeçar nga Prishtina dhe K.P., A.M. dhe D.A. nga Tirana.

“Shtetasit e arrestuar janë lokalizuar në kryqëzimin e rrugës ‘Myslym Shyri’ dhe ‘Sami Frashëri’, së bashku me dërgesën me lëndë të dyshuar narkotike, prej 11300 tabletash ekstazi MDMA, me peshë 5.093 kg dhe vlerë tregu rreth 400 mijë euro”, thuhet në njoftim.

Sipas Policisë, të dyshuarit shfrytëzonin sezonin turistik për t’i dërguar dërgesat me autobusët Prishtinë-Tiranë.