Connect with us

KOSOVË

Perfundon takimi lidereve. veseli: Shteti gaboi dje, por nuk e përsërisim më

Published

on

Ka përfunduar takimi i liderëve shtetëror të Kosovës pas asaj që ndodhi dje me turqit. Pas mbledhjes urgjente, ka folur vetëm kryetari i kuvendit Kadri Veseli.

Ai ka thënë se janë takuar dhe se e pranoj se ka pasur defekte brenda institucioneve të Kosovës.

“Ka pasur defekte brenda institucioneve, dhe ka pasur zbrazëti e që kanë shkaktuar gabime.

Siguroj te gjithë qytetarët në emër të koalicionit se nuk dot ë ndodh më asnjëherë një diçka e tillë. Ka qenë gabim dhe e dëmshme për qytetarët dhe Kosovën”

Më tej ai tha se do të merren të gjitha masat e  nevojshme..

“I morëm masat që t’i shkojmë ën fund kësaj qështjeje.

Për këtë qështje nuk folën as presidenti Thaçi i cili doli i pari nga takimi e as kryeministri Haradinaj.

Continue Reading