Connect with us

KOSOVË

Policia konfirmon se dy fëmijë u lënduan nga rryma elektrike

Published

on

Policia e Kosovës, zjarrfikësit dhe urgjenca në Prishtinë kanë intervenuar sot në oborrin e shkollës fillore ‘Faik Konica’.

Zyrtarja për informim në Policinë e Kosovës, Flora Ahmeti tha për rtk se sot rreth orës 10:30 kanë pranuar informatën se në rrugën George Bush  në Prishtinë, dy persona (të mitur) janë goditur nga rryma elektrike.

“Personat janë dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që policia në koordinim me institucionet përkatëse po trajton rastin”, tha ajo.

Continue Reading