Connect with us

LAJME

Policia kryen bastisje në Podujevë, sekuestron një armë dhe arrestohen dy persona

Published

on

Policia e rajonit të Prishtinës respektivisht stacioni policor i Podujevës, sot ka kryer një operacion bastisjeje në dy lokacione të ndryshme në fshatin Metehi të komunës së Podujevës.

Përgjatë bastisjes policia ka arritur të gjejë dhe të sekuestroj një revole të tipit EKOL Special, e kalibrit 9 mm si dhe ka arrestuar dy persona.

“A. I, mashkull, 18 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, si dhe T. Sh, mashkull, 20 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, me rekomandimin e prokurorit të shtetit është iniciuar hetim në drejtim të veprës penale “Mbajtje në pronësi kontroll ose posedim të pa autorizuar të armës”, dhe të njëjtit janë proceduar më tej”, thuhet në njoftimin  e policisë.