Connect with us

LAJME

Politikani francez përmes një video nga Ura e Ibrit quan UÇK-në terroriste

Published

on

Politikani francez i të djathtës ekstreme, Nicolas Bay, i cili është edhe deputet në Parlamentin Evropian ka publikuar një video nga ura e Ibrit në qytetin e Mitrovicës.

Ai ka ofenduar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës duke i quajtur “terroristë” dhe sipas tij “në Urën e Mitrovicës serbët e krishterë e mbrojtën territorin e tyre nga sulmet e terroristëve shqiptarë të UÇK-së”.

Ai tutje ka vazhduar me gjuhën e paprecedent dhe raciste duke thënë se serbët e krishterë “ishin mburoja e qytetërimit tonë evropian”./Teleskopi.info

Continue Reading