Connect with us

KOSOVË

Presidenti Thaçi këmbëkryq në Odën e Demakëve

Published

on

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka vizituar sot familjen e ish-luftëtarëve të lirisë, Jahir, Fadil e Nexha Demakut nga Abria e Epërme në komunën e Drenasit. Këtë njoftim e ka bërë vetë Fadil Demaku, ish deputeti i kuvendit të Kosovës.

“Sonte na ndëruan në familje Presidenti dhe bashkluftetarët”, shkroi Demaku në facebook.

Demaku sikur edhe tre vëllezërit e tij kanë qenë të përndjekur nga EULEX-i, me pretendimet se kanë kryer krime lufte.