Connect with us

LAJME

Protestohet me moton “Demokracia vdes në errësirë”

Published

on

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, me mbështetjen e medieve dhe organizatave të shoqërisë civile, protestojnë në shenjë revolte për pezullimin e certifikatës së biznesit të Klan Kosova nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë.

Motoja e kësaj proteste është “Demokracia vdes në errësirë”.

Të pranishëm në protestë janë gazetarë të Klanit dhe mediave të ndryshme, por edhe pjestarë të shoqërisë civile dhe deputetë të opozitës./rtk