Connect with us

LAJME

Publikohet lista e artistëve pjesëmarrës në edicionin e 61-të të Festivalit të Këngës në RTSH

Published

on

Radio Televizioni Shqiptar ka bërë përzgjedhjen e 26 këngëve që do të performojnë në Festivalin e 61-të të këngës.

RTSH ka njoftuar se njoftuar se komisioni përzgjedhës i këngëve, pasi dëgjoi dhe vlerësoi të gjitha krijimet e paraqitura, vendosi që në konkurim të marrin pjesë 22 këngëtarë dhe 4 grupe muzikore.

Një ndër këngëtaret që është përzgjedhur në listën e ngushtë, për një mundësi për të përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin evropian “Eurovision” është edhe këngëtarja e mirënjohur nga Kosova, Albina Kelmendi.

Në konkurim këtë vit ka edhe shumë këngëtarë të rinj që marrin pjesë për herë të parë në këtë Festival./Teleskopi.info

Lista e plotë:

1 Farm (Bandë muzikore)

2 Alban Kondi & Lorela Karoshi

3 Albina Kelmendi

4 Anduel Kovaçi

5 Arsi Bako

6 Melodajna Mancaku

7 Elsa Lila

8 Enxhi Nasufi

9 Erma Mici

10 Evi Reçi

11 Fabian Basha

12 Fifi (Filloreta Raçi)

13 Franc Koruni

14 Genti Hoxha

15 Gjergj Kaçinari

16 Luna Causholli

17 LYNX (Bandë muzikore)

18 Manjola Nallbani

19 Permit of Stay (Bandë muzikore)

20 Petrit Çarkaxhiu

21 Rezearta Smaja

22 Rovena Dilo

23 Sara Kapo

24 Serxhio Hajdini

25 Urban Band (Bandë muzikore)

26 Vanesa Sono