Connect with us

RAJON

Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Published

on

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në më shumë vende moti do të jetë jostabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 24 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, pasdite me reshje të rrëmbyeshme të shiut. Do të fryjë dhe erë e përforcuar. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsius.