Connect with us

LAJME

Rama poston foton me homologen italiane: “Motra nga Shqipëria, vëllai nga Italia”

Published

on

Kreu i qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama së fundmi ka postuar një foto me homologen e tij italiane Giorgia Meloni, e cila ishte për katër ditë me pushime në Shqipëri.

Krahas fotos, Rama thekson se ishte nder të priste Melonin në vizitë, ndërsa mes tjerash shkruan: “Motra nga Shqipëria, vëllai nga Italia”.

“Motra nga Shqipëria, vëllai nga Italia. Faleminderit Georgia. Ishte nder. Vlora”, shkroi Rama.

Kryeministrja e Italisë mbërriti tre ditë më parë (14 gusht 2023) në Vlorë me një traget linje.

Ajo ndërpreu pushimet e saj në Pulia, dhe u nis për në Shqipëri, duke iu përgjigjur kështu ftesës së Ramës, i cili pak ditë më parë tha për mediat italiane se e ka ftuar kryeministren italiane që të pushojë në Shqipëri.