Connect with us

LAJME

Reçica: Programi i NISMA-s ka në fokus rritjen e punësimit tek të rinjtë

Published

on

Kandidati për deputet nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Skender Reçica, së bashku me të rinjtë e qytetit të Podujevës ka bashkëbiseduar lidhur me programin të NISMA-s Socialdemokrate.

Sipas Reçicës ky program në fokus ka rritjen e mundësive për të rinjtë, posaçërisht në punësim.

“Rinia është e ardhmja e ndritur e vendit dhe ne po punojmë fort që atyre tu sigurojmë një jetë më të dinjitetshme, që e ardhmja e tyre të jetë e drejtuar në Kosovë dhe jo duke parë mundësitë jashtë vendit “- ka thënë Reçica.

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale shtoi se zgjedhjet e 6 tetorit kanë vetëm një alternativë, numrin 122.

“NISMA është organizimi politik që hap perspektivë për ta dhe vendin. Andaj, zgjedhjet e 6 Tetorit kanë vetëm një alternativë, me nr. 122, NISMËN SOCIALDEMOKRATE. ”

Continue Reading