Connect with us

LAJME

Shënohet një tërmet tjetër në Shqipëri

Published

on

Pas disa ditëve qetësi, mbrëmë është shënuar një tërmet, që është paslëkundje e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.5 të shkallës rihter. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë duke rikthyer edhe një herë frikë.

 

Lëkundjet janë shënuar rreth orës 02:20. Thellësia ishte 10 km. Epiendra ishte 6 km në veri të Shijakut dhe 22 km në perëndim të Tiranës./tch/

 

Continue Reading